Tasarımcılar için en popüler 3 renk uyumu sitesi 2020

Herkese merhabalar bu yazımızda biz web tasarımcılarının ve web yazılımcılarının işlerini yaparken en çok kullandıkları renk uyumu sitelerine değindim.

Neden böyle sitelere ihtiyaç duyuyoruz kısaca anlatayım. Her renk insan üzerinde faklı bir duyguyu simgeler. Mesela kırmızı renk olumlu yönde aşk olumsuz yönde ise öfkeyi simgeler. Eğer bir aşk ile ilgili bir site tasarlıyor iseniz genel anlamda kırmızı veya onun tonlarının kullanılması önerilir. Bazı renkler birbiri ile bağlantılı çalışır mesela kırmızı ile sarı, beyaz, yeşil, mavi ve siyah gibi renkleri kombine olarak kullanabilirsiniz.

Eğer renk uyumu hakkında çok fazla benim gibi bir bilginiz yok ise bu yazıda sizler ile paylaşacağım 3 renk uyumu sitesini kullanarak tasarıma başlamadan önce tasarım için kullanacağız renkleri seçebilirsiniz.

Bu renk uyumu sitelerini neden kullanmalıyım?

Tasarımını yaptığınız web sitenin veya başka bir tasarım kullanıcıya hoş bir şekilde gözükmesi için renkler arasında bir uyum olması gerekli birbiri ile uyumlu olmayan renkler kullanılması yapılan tasarımın hoş gözükmemesine neden olacaktır.

colorhunt.co

Renk uyumu siteleri arasında en çok kullandığım sitelerden biridir. Size kullanım olarak 4 renk sunar. En çok kalbe sahip renk palentini seçebilirsiniz.

colorhunt renk uyumu sitesi

colordrop.io

Bir diğer renk uyumu sitemiz ise colordrop dır. Bu siteyide bolca kullanmaktayım. colorhunt a benzer bir sitedir.

colordrop.io renk uyumu sitesi

Lolcolors

Son renk uyumu sitemiz lolcolors dır. Bu sitede diğer iki siteye benzer olarak 4 renklink renk paletleri oluşturulmuştur. Gördüğüm kadarıyla diğer renk uyumu sitelerinden farkı tasarımsal olarak renkler göz yaşı stilinde tasarlamış ve diğer renk uyumu sitelerindeki gibi popülerliğine göre paletleri sıralayamıyorsunuz.

lolcolors renk uyumu sitesi

Evet sizlere önebileceğim 3 renk uyumu sitesi bu kadar. Bir tasarım yaparken mutlaka renk uyumuna dikkat ediniz. Bir sonraki bir blog yazımda görüşmek üzere sağlıkla kalınız. Benzer içeriklerimi aşağıya bırakıyorum. 😁

Bir yorum bırakmak ister misiniz? 😊

  1. Merhaba renkler evet uyumlu sadece merak ettiğim ana renk hangisi olmalı yani örneğin admin panel gibi solda açılır kapanır bir panel var işte orası 4 renkten hangisi olmalı keşke şöyle bir şey olsa ana renk bu ve ona uyumlu renkler teşekkürler

Lütfen bir yorum bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir