Ücretsiz Javascript Pdf Kitabım V1.1

Yaklaşık 5 ay önce başlamış olduğum javascript öğrenme sürecini temel anlamda bitirmiş durumdayım. Bu süreçte aldığım javascript notlarımı bir javascript pdf kitap haline getirerek sizlere ücretsiz olarak paylaşıyorum. Neden kitap haline getirdiğimi ve neden ücretsiz olarak paylaştığımı açıklayayım.

Neden notlarını Javascript pdf kitap haline getirdin?

Aslında çok büyük bir nedeni yok. İlk başlarda 5-10 sayfalık küçük bir not defteri idi. Sonra javascriptte ilerledikçe 20-30-40 … sayfalık not defteri oluşmaya başladı. Bir süre sonra acaba aldığım notları düzenleyip tam bir kitaba benzemese den bir kitap haline mi getirsem diye düşündüm. Çünkü kaybedecek çok fazla bir şeyim yoktu. Aksine kazandığım bilgiler oldu. Mesela word de kitap nasıl hazırlanır onu öğrenmiş oldum.😊. Word kullanımım çok daha fazla yaygınlaştı. Kısa bir özet geçersem. Aldığım notlar not dan çok kitaba benzeyince bende aldığım javascript notlarımı pdf şeklinde kitap haline çevirme kararı aldım. İyi mi ettim bilemedim.😂

Neden ücretsiz olarak paylaşıyorsun?

Evet neden ücretsiz olarak paylaşıyorum. Çünkü ücret verilebilecek bir hali olduğunu düşünmüyorum. Yani dediğim gibi ben bu kitabı başta not olarak hazırladım. O yüzden çok fazla özenmedim. Kitaba çevirme işleminde de çok fazla özendiğim söylenemez. Zaten başta da ben bu aldığım notları kitap haline çevireceğim sonra pdf olarak satacağım gibi bir düşüncem, idealimde yoktu. Hâlâ da yok. 😊😊 Bu yüzden ücretsiz olarak paylaşıyorum.

Javascript pdf kitabını nasıl indirebilirim?

Bunun için çok fazla uğraşmana gerek yok en aşağıya bırakmış olduğum kocaman indir butonuna basarak indirebilirsin. İndir butonuna basınca yeni sekmede mega.nz sitesine yönlendirileceksin. Aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak.Eğer üyeliğiniz var ise “Download” butonuna basarak kolayca indirebilirsiniz. Ama eğer üyeliğiniz yok ise. Aşağıdaki işlemleri gerçekleştiriniz.

Javascript pdf kitabı indirmek için resme tıklayınız.
Oklar ile gösterilmiş download butonuna tıklayınız. Javascript pdf kitabı indirilmeye başlayacaktır.

Güncellemeler

V1.1 İle Yapılan Değişiklikler (05.11.2020)

 • İletişim bilgileri düzenlendi.
 • Yeni iletişim bilgileri eklendi.
 • Renk düzenlemeleri yapıldı.
 • Bazı yazım hataları düzeltildi.
 • Telif hakkı alanı düzenlendi.

Lütfen küçükte olsa bir yorum bırakınız…

53 Yorum

  • Teşekkürler Musa, ben hayatta kaybedenler kısmında yer alan kişilerden biriyim neye elimi atsam kuruyor 20 yılı aşkındır hayatımda herşey bu şekilde gerçekleşiyor dolayısı ile artık vazgeçtim savaşmaktan denemekten, umut baglamaktan… Kendime hobi olsun diye programlama diliyle uğraşmaya karar verdim amacım kendi hayal dünyamda yaşamak solidity öğrenmeye karar verdim ancak JavaScript öğrenmeden pek anlaşılır gelmiyor o sebepten notlar için teşekkürler.

    • Merak ve hobi birleşince yazılım öğrenmeye karar verdim ve türkçe, ücretsiz ve basamak basamak anlatan kitap ararken sizin kitabınızla karşılaştım. Allah razı olsun.

  • Teşekkürler Musa, ben hayatta kaybedenler kısmında yer alan kişilerden biriyim neye elimi atsam kuruyor 20 yılı aşkındır hayatımda herşey bu şekilde gerçekleşiyor dolayısı ile artık vazgeçtim savaşmaktan denemekten, umut baglamaktan… Kendime hobi olsun diye programlama diliyle uğraşmaya karar verdim amacım kendi hayal dünyamda yaşamak solidity öğrenmeye karar verdim ancak JavaScript öğrenmeden pek anlaşılır gelmiyor o sebepten notlar için teşekkürler.

 1. Merhaba, kitabınıza denk geldiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu alanda bulduğum en pratik kaynak. Bana gerçekten çok yardımcı oluyor. Teşekkür ederim

 2. Merhaba Musa,

  Bu guzel paylasimin icin tesekkurler. Front End’e ilgi duymaya basladigim icin Javascript olmazsa olmaz olarak ogrendim. Bu degerli paylasimini not olarak okuyacagim. En azından guzelce okuyarak kafaya birseylerin oturması icin.

 3. İçerik için teşekkürler ama bir kaç eksik var şuana kadar gözüme çarpanlar arasında değişkenler konusunda let ve const için bir alan ayrılmamış.

 4. Çok emek harcamışsınız. Ellerinize sağlık. Ücretsiz olarak paylaşıyor olmanız çok taktir edilesi…Eminim bir biçimde size geri dönüşü olacaktır.

  • Satma niyetim hiç olmamıştı. Zaten başta da diyorum. Aldığım notları biraz düzenleyip kitap haline getirdim diye. Tam kitap olmadığımdan satılabilecek düzeyde de olmadığı için ücretsiz paylaştım.

 5. Hocam sitenizin tasarımı görselliği resimleri yazı fontları vs. harika olmuş. ellerinize sağlık. ve pdf için de çok teşekkür ederiz 🙂

 6. Musa hocam bu kitap için çok tşk ederim. Emeğinize sağlık. Lazım oldukça göz atıyorum sitelerimi kodlarken 🙂

Lütfen bir yorum bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir