Becerilerim

Yazılım

HTML

Html 5 ile gelen yeni etiketler olmak üzere bir çok html etiketini bilip etkin olarak kullanabilmekteyim. Aynı zamanda arama motoru optimizasyonuna uygun olarak kodlamalarını yapmaktayım.

CSS

Css de ki bir çok özelliği etkin olarak kullanabilmekteyim. Genel olarak saf css yerine dinamik bir biçim şablonu olan Scss ile css kodlaması yapmaktayım. Bootstrap 4-5, Tailwind 3, Bulma gibi bir çok css kütüphanesini etkin olarak projelerde kullanabilmekteyim ve özelleştirme yapabilmekteyim.

JAVASCRİPT

Bir çok javascript metodunu projelerimde bolca kullanmaktayım. Özellikler array metodlarını. Ama hâlâ kendimi etkin bir şekilde Javascript dilinde geliştirmeye devam ediyorum. Şu anda React.js Library ile projeler geliştirmekteyim. Fetch veya Axios gibi yapıları kullanarak CRUD işlemlerini yapabilmekteyim. Aynı zamanda bu CRUD işlemlerini Rest Api modül yapısı ile de yapabilmekteyim. Son olarak bir React framework’ü olan Next.js ve Node.js runtime environment üzerinde de kendimi geliştirmeye devam etmekteyim.

PHP

Fazla proje yapmasam da temel olarak bir kaç proje ile PHP programlama dilini kodlama yapısını bildiğimi söyleyebilirim. Ek olarak Laravel Framework’ünü kullanarak da bir kaç proje yaparak MVC yapısını öğrendiğimi söyleyebilirim.

PYTHON

8 aylık iş hayatımın içinde Python programlama dilinin ve Python’ın bir framework’ü olan Django’nun temel bir yapısını öğrendim.

TasARIM

FİGMA

Web yazılım yanı sıra web tasarım alanı ile de ilgilenmekteyim. Projelerimi figma üzerinde tasarladıktan sonra kodlamasını yapmaktayım. Şu anda da kendimi figma üzerinde tasarımlar yaparak Web tasarım alanında geliştirmeye devam etmekteyim.