Tasarımcıların mutlaka kullanmasını önerdiğim 3 web sitesi – 2022

Merhabalar bu yazımda sizlere bir tasarımcının mutlaka takip etmesi gerektiği 3 web sitesi ile ilgili bilgiler vereceğim. Günümüz de sosyal medya çok popüler olarak kullanılmakta. Tasarımcıların da kendilerini ait hissedebileceği , sıf tasarımcılar için yapılmış bazı sosyal medya siteleri de bulunmakta. Bunun üzerine ilk sitemiz olan dribbble ile başlayalım.

Dribbble

Tasarımcıların mutlaka kullanması gerektiği 3 sitesi - Dribbble

Dribbble, 2009 kurulmuş, tasarımcılar ve yaratıcılar için kendini tanıtma, gösterebileceği bir sosyal ağ platformudur. Tasarım portföyü platformu, iş ve işe alım sitesi olarak hizmete vermektedir. Tasarımcıların çalışmalarını paylaşmaları en büyük tasarımcı sosyal medya platformlardan birisidir. Bu sitenin 3 üyelik tipi bulunmaktadır. İşe almak için bir tasarımcı arıyorsanız “I’m here to hire designers.” seçeneğini kullanarak üye olabilirsiniz.

Eğer bir tasarımcı iseniz ve tasarımlarınızı sisteme dahil etmek istiyorsanız “I’m here to share my design work” seçeneğini kullanarak üye olabilirsiniz. Ben sadece uzman tasarımcıların içeriklerine bakarak ilham almak istiyorum diyorsanız “I’m here for inspiration” seçeneğini kullanarak üye olabilirsiniz.

Tasarımcıların mutlaka kullanması gerektiği 3 sitesi - Dribbble Üyelik Sistemi

Eğer bu sitede bir içerik paylaşıcısı olmak istiyor iseniz bir davetiyeye sahip olmalısınız. Yani uzman bir tasarımcının portfolyonuzu inceleyip size davetiye vermesi gerekiyor. Bu sistemin olması bu sitede yayınlanacak olan içeriklerin daha kaliteli içerikler olmasını sağlamakta. Bu siteyi rakiplerinden biri olan Behance den ayıran özelliklerinden biride, Behance proje bazlı çalışırken Dribbble daha çok günlük yapılan tasarımların paylaşıldı bir site olmakta. Şimdi ise bir sonraki sitemiz olan behance sitesine bakalım.

Behance

Tasarımcıların mutlaka kullanması gerektiği 3 sitesi - Behance

Behance, Tasarımcıların danışmanlık hizmeti veya çevrimiçi portföy sistemini oluşturabileceğin bir sosyal ağ hizmetidir. Behance Adobe ait bir sosyal ağ platformudur.

Tasarımcılar Behance’ı sitesini kullanarak çalışmalarını yayınladığı portfolyosunu oluşturabilir ve bunu geri bildirim almak üzere geniş kitlelere etkili bir şekilde yayınlayabilir. Behance’nin genel amacı projelerinizi sergilerken aynı zamanda diğer tasarımcıların projelerinden de ilham almazını sağlamak.

Ui Design Daily

Tasarımcıların mutlaka kullanması gerektiği 3 sitesi - Ui Design Daily

Sitenin sahibi olan Ildiko’nun günlük tasarımlarını paylaştığı bir web sitesidir. Tasarımlar genel anlamda component bazlı olarak paylaşılmaktadır. Her tasarımın yapıldığı platform a göre de kaynak dosyası da paylaşılmaktadır. Yapılan her tasarımdan ilham alabileceğinizi düşünerek bu siteyi de sizler ile paylaşmak istedim.

Bu blog yazımda siz tasarımcılar ile kullanmanızı önerdiğim 3 web sitesini paylaşmış oldum. Bir sonraki blog yazımda görüşmek üzere . Kendinize iyi bakın. 😀

Kaynaklar

Illustration by Olha Khomich from Ouch!

Lütfen bir yorum bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir