Seçtiğiniz Renk i Uyumlu Renkleri Öneren Site

Tasarımcı olmaya karar verdiğimiz ilk zamanlarda en çok renk ve font seçimi konusunda konusunda zorlandığımızı söyleyebilirim. Ben de ilk başlarda bir renk seçtiğimde on renk’e uyumlu renkleri bulurken baya zorlanıyordum. Şimdi ise bulduğum bir site sayesinde artık bir renk’e uyumlu olan renkleri bulurken zorluk çekmiyorum.

Bu yazımda ise bulduğum bu siteye küçük bir göz atacağız. Sitemizin ismi mycolor‘dir. Şu anda beta sürümünde olsa bile renk seçimi konusunda oldukça bizlere yardımcı olmakta.

Seçtiğiniz Renk'e Uyumlu Renkleri Öneren Site

Yukarıdaki ekran görüntüsünde #845EC2 yazan kısma kendi hex kodunu girdikten sonra altında bulunan generate butonuna tıkladıktan sonra bu site bize girmiş olduğumuz renk’e uyumlu renk palette’leri önermekte.

Örnek Renk Denemesi

Çok kullanılan renklerden biri olan alizarin madde renginin bir denemesini yapıyorum. Alizarin rengi tekstil kumaşlarının boyanmasında kullanılan kırmızı boya maddesidir. Generate ettikten sonra bizlere ,Generic Gradient ,Matching Gradient,Spot Palette,Twisted Spot Palette ve daha fazlasında palette’ler sunmakta.

Color-Palettes-Generator-and-Color-Gradient-Tool

Bu blog yazımda ise elinizde bulunan renk’e uyumlu renkleri bulabileceğin bir site olan mycolo.space sitesine bakmış olduk. Siteye gitmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz. Bir sonraki blog yazımda görüşmek üzere…

Minik Bir Uyarı: Yeni içerikleri anında bildirim almak için sol alt köşede bulunan butona basarak bildirimi aktif edebilirsiniz. 😁

Lütfen bir yorum bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir