Fİgma Nedir

Figma Kullanımı: 1 Figma Nedir, İndirilmesi ve Kurulumu

Bu yazımda figma nedir? Nasıl indirilir ve Windows bilgisayara nasıl kurulur onu öğrendik.

Figma Nedir?

Figma, online olarak çalışabilen web tabanlı bir ara yüz tasarım programıdır. Ekip ile bir tasarım projesinde ortak ve online olarak çalışabileceğiniz bir tasarım programıdır diyebilirim.

Figmanın İndirilmesi

Figmayı ister tarayıcıda isterse windows ve macOs bilgisayarınıza indirerek kullanabilirsiniz. Bu linke tıklayarak figmanın web sitesine gidiniz. Aşağıdaki resimdeki gibi bilgisayarınızın işletim sistemine göre olan linke tıklayınız. Tıkladıktan sonra indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

Figma indir

Figma Kurulumu

Figma programının kurulumu çok basittir. Tek yapmanız gereken indirmiş olduğunuz dosyaya tıklayıp çalıştırmaktır. Ardından figma bilgisayarınıza otomatik olarak kurulacaktır.

+ Artıları

+ Tek kişilik kullanımı ücretsizdir.
+ Geniş bir eklenti yapısına sahiptir.
+ Ekipçe çalışma yapılabilir.
+ Diğer tasarım programlarına göre daha gelişmiştir.
+ Otomatik yedekleme özelliği vardır. Projeyi kaydetmeden kapattım derdi yok.

Eksileri

– Ekipçe çalışmak istiyorsanız kişi başı aylık 12 dolar para vermeni gerekli.
– İnternet olmadan kesinlikle çalışmamaktadır.

Figma kısaca bu kadar. Figma ile ilgili daha fazla blog yazım için buraya tıklayabilirsiniz. Bir sonraki blog yazımda görüşmek üzerek hoşça kalın.

Default image
Musa Yazlık
Merhaba. Benim ismim Musa Yazlık. 2017'den beri web yazılım ve web tasarım ile uğraşmaktayım. Buna ek olarak şuanda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik-Bilgisayar Bilimleri ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri olmak üzere çift üniversite okuyan bir üniversite öğrenciyim.

Lütfen bir yorum bırakınız