Yazılımcıların En Çok Kullandığı Siteler 2022

Herkese merhabalar. Bu yazımda sizlere benim her gün ziyaret ettiğim ve her yazılımcının mutlaka günlük olarak ziyaret etmesi gerektiğini düşündüğüm siteleri sizler ile paylaşıyor olacağım.

Dev. to yazılım geliştiricilerin blog yazıları paylaşımda bulunduğu, güncel kaldığı ve kariyerlerini geliştirdiği bir yer olarak tanımlayabiliriz. Sitesinde de öyle yazıyor. 😁 Her hafta mutlaka 1 kez de olsa girip haftalık popüler içeriklerin listesine baktığım bir sitedir.

Bu siteyi bilmeyen bir yazılımcı var ise henüz yazılımcı olmamışdır diyebilirim. 😂 Kodlama yapar iken çok fazla hata ile karşılaşabiliyorum. Her yazılımcının Google da karşılaştığı hatayı araştırması sonucunda mutlaka mutlaka bu siteye yolu düşmüştür. Bu site yazılımcıların aldığı hatalarda çözüm bulma konusunda bir yardımcı site olduğunu söyleyebilir. Sorduğunuz sorular uzman yazılımcılar tarafından görülüp cevaplanabiliyor. Bu yüzden soracağız sorunun cevabını Google da bulamaz iseniz bu sitede mutlaka bir çözüm bulabileceğinizden eminim.

“Yazılıma nasıl başlanır?” sorusunun cevabını vermek istiyorum. Bir Github hesabı açarak. Evet her yazılımcının günlük olarak mutlaka kullandığı sitelerden biri de Github’dır. Genel anlamda projeleri depolama amaçlı kullanılır. Ama ben genel anlamada bazı yazılımcıların bilgilerini paylaşmak amaçlı açtığı repoları takip ediyorum. Sizlere de bu repoları takip etmenizi öneririm. Onunla da ilgili yakın bir zaman da bir blog yazısı paylaşacağım.

Bu sitede ise ücretsiz yazılım eğitimleri verilmekte. Ancak sitenin isminden de anlaşıldığı gibi sitenin dili ingilizcedir. Ama eğitimler uzman yazılımcılar tarafından sade anlaşılır bir ingilizce ile anlatılmaktadır. Eğer yazılıma yeni başladıysanız ve konuşmaları anlayacak kadar ingilizceniz var ise Udemy den önce bu siteden eğitim videolarına bakmanızı öneririm.

Bu yazımda sizlere yazılımcıların en çok kullandığı sitelerden bahsettim. Sizlerin de yazılımcı hayatınızda mutlaka bu siteleri her gün aktif bir şekilde kullanacağınızı düşünüyorum. Neyse bir sonraki blog yazımda görüşmek üzere. Takipte kalın.

Lütfen bir yorum bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir