Popüler Resim Boyutu Küçültme Siteleri – 2022


Bir resmi kullanırken o resmin boyutu çok önemlidir. Çünkü günümüz internet şartlarında bir resmin boyutu ne kadar büyük olur ise sitenin yüklenmesi de o kadar uzun sürer. Bu yazımda fotograflarınızın boyutlarını küçültebileceğinz online siteler hakkına bilgiler vereceğim. Bu sitelerde yapacağınız boyut küçültme işlemleri tamamen ücretsizdir.

Neden Boyut Küçültme Sitelerini Kullanmalıyım?

Günümüzde sitelerin yavaş açılmasının en büyük sebeplerinden biride sitede optimize edilmemiş resimlerin bulunuyor olmasıdır. Bir fotoğrafın boyutun ne kadar büyük olur ise web sitesi de o kadar geç açılacaktır. Bu durumda SEO yönünden büyük bir olumsuzluk yaratacaktır.

Bu Siteler Ne Kadar Verimli Çalışıyor?

Bu sitelerin genel mantığı fotoğraftaki renk pinkmentlerini azaltmalarıdır. Ne kadar az pikment olur ise fotografın boyutuda o kadar düşer. Ama bunun yanında fotoğrafın kalitesinde de düşüş olacaktır.

Bu Siteler Güvenilir Mi?

Bu siteler genel anlamda resimleri işledikten sonra bellek sorunu olacağından en geç bir saat içerisinde sunucudan silmektedirler. Ama çoğunun gizlilik sözleşmesinde tüm sorumluluğun kullanıcıya ait olduğu yazmakta. Yani güvenilirler diyemeyeceğim. 😅

Boyut Küçültme Siteleri;

Image Compressor

Ben siteme içerikleri girmeden önce fotoğrafları mutlaka optimize ederim. Bu site de genel anlamda en çok kullandığım sitedir. Bu sitede isteğe bağlı olarak fotoğraf da bulunacak renk sayısını da ayarlayabiliyorsunuz. Anı zamanda orijinal resim ile optimize edilmiş resim arasında da karşılaştırma yapmanıza izin vermekte.

Popüler Resim Boyutu Küçültme Siteleri - 2022

Tinypng

Bu site de çok kullanılan fotoğraf optimize sitelerinden biridir. İsmine bakmayın png dışında Jpeg ve Webp formatında olan fotograflarınızı da optimize edebiliyorsunuz. Bu sitedeki optimizasyon keyfi yapılmakta. Yani kişisel bir müdahalede bulunamıyorsunuz.

Popüler Resim Boyutu Küçültme Siteleri - 2022

Bu yazımda sizlere fotoğraflar neden optimize edilmeli ve fotoğraflarınızı optimize edebileceğiniz bazı online ücretsiz fotoğraf boyutu küçültme siteleri siteler hakkına bilgiler vermiş oldum. Yeni fotoğraf optimize sitesi bulur isem bu blog yazısına ekleyeceğim. Bir sonraki blog yazısında görüşmek üzere. Hoşçakalın.

Lütfen bir yorum bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir